Žiaci 2.A a 2.B boli v stredu 17.6.2026 na koncoročnom výlete na Plaveckom hrade.
Počas výstupu hore museli vyriešiť zopár ťažkých úloh ukrytých vo farebných obálkach, a tak sa dozvedeli niečo z histórie hradu. Dnes je z hradu uz len zrúcanina, ktorá nám dáva len tušiť, ako asi žili Pálfyovci a iné slávne rody. Pred návštevou hradu sa žiaci zoznámili so starou školou v Plaveckom Štvrtku, vyskúšali si, ako sa sedí v historických laviciach a píše pierkom. Videli krosná, plstené výrobky, česali vlnu a vyrobili pozdrav v tvare srdiečka.








