Rekonštrukcia školskej kuchyne cez letné prázdniny 2013

na vdp.sk – stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinov

Jump to: navigation, search
V nadväznosti na rekonštrukciu školskej jedálne v roku 2008 prebehla cez letné prázdniny 2013 – do veľkej miery vďaka dobrovoľníckej pomoci rodičov žiakov našej školy, združených v Občianskom združení Vincentínum – komplexná rekonštrukcia školskej kuchyne.

Ďakujeme všetkým ochotným rodičom, ktorí prišli pracovať vo svojom voľne.

Peter Repáš
repaspeter@gmail.com
+421 903 136 564

Čo ešte treba dorobiť?

Potrebujeme finančnú pomoc. Hoci kuchyňa už funguje, ako všetko aj ona sa skladá z drobností, ktoré musíme ešte spraviť. V mene OZ Vincentínum prosíme najmä tých, ktorí neboli na brigádach, aby prispeli finančne na kuchyňu... súrne ju musíme dofinancovať! (Prečo a načo bolo už spomínané na rodičovskom združení, resp. info nájdete aj na stránkach OZ Vincentínum.)

Finančný príspevok na rekonštrukciu

Mimoriadny finančný príspevok na rekonštrukciu kuchyne prosíme posielať na:

účet OZ Vincentínum číslo 8025085 / 5200 (OTP Banka Slovensko)

Do poznámky uveďte, prosím, KUCHYNA a Vaše meno. Ďakujeme!

Štatistika odpracovaných hodín

Obsah

Veľká porovnávacia fotogaléria

(popisky čítajte v ľavom dolnom rohu po kliknutí na fotku)

Harmonogram prác

K piatku 6. septembra sa ukončili všetky práce potrebné nato, aby sa od pondelka 9. septembra obnovila plná prevádzka školskej jedálne a kuchyne. Zostáva dokončiť len niekoľko drobností, už mimo priestorov kuchyne (napr. betónovanie na školskom dvore, vypratanie miestnosti starej vzduchotechniky).

Správy z brigád a fotogalérie

piatok 6. septembra 2013

Dnes už nebola brigáda nás rodičov, ale pani kuchárky postupne, ako už celé posledné 2 týždne, maľovali, upratovali a ukladali kuchynský riad.

Firma dnes prepojila digestory so vzduchotechnikou, pani kuchárky si vyskúšali kuchynské stroje a v pondelok už idú naostro. Od pondelka 9. septembra sa teda obnovuje plná prevádzka školskej jedálne a kuchyne.

Ľ. Murárik

streda 4. septembra 2013

Dnes prišli pracovať okrem mňa p. A. Maasová, R. Nagy, p Sádovský, I. Brezániová, ktorá so sebou priniesla aj 5 ks výbornej pizze, a dokonca prišiel aj P. Repáš Sklad:Smile.gif. Ja som viac-menej robil pomocný servis firme, ktorá robí montáž kuchynského zariadenia, ktorú sa podarilo zatiaľ na 85 perc. spraviť a zajtra ju ukončia, ďalší maľovali a maľovali a maľovali a... snáď to už bude OK.

Ďakujem všetkým zúčastneným a už sa teším na piatkovú schôdzu DZ OZV a pondelňajšiu „ZRPŠ“.

Ľ. Murárik

utorok 3. septembra 2013

Dnes prišli brigádovať, okrem mňa a p. Repáša, p. R. Nagy, p. Gurová a p. P. Maas.

Dnes sme mali hlavne na pláne zahádzať jamy, čo sa nám podarilo, znovu vymaľovať schodiskovú chodbu a hlavne pomáhať pracovníkom firmy montujúcej kuchynské stroje, a kopu rôznych maličkostí, ale dôležitých.

Dnes o 11. hodine boli kuchárky pripravené na výdaj dovezenej stravy, čo prebehlo v poriadku.

Do konca týždňa ešte potrebujeme troška vypomôcť s domaľovaním chodby a umývaním a čistením okien, takže ak máte čas, príďte... aj poobede.

Ďakujeme.

Ľ. Murárik

pondelok 2. septembra 2013

Dnes sme brigádovali my skalní, a to p. Ľ. Murárik, A. Maasová, Pavlovič, R. Nagy, P. Repáš, L. Katriňák a P. Bílik.

 • Ráno bola kuchyňa prepnutá na nové elektrohodiny.
 • Pokračovalo sa v maľovaní stien, hlavne na schodisku.
 • Dnešná hlavná úloha zabetónovať jamy medzi budovami bola splnená a zajtra ich zasypeme.
 • Za pomoci jedného z rodičov, p. Fratriča, boli dodané a osadené dvojo dvojkrídlových dverí vedúcich z chodby do kuchyne a z kuchyne do jedálne.
 • Taktiež jedným z našich rodičov, p. Velikým, bol namontovaný video-vrátnik pre lepšiu komunikáciu medzi vedúcou a kuchárkami, ako aj zadným vchodom, kde sa vydáva strava pre iných (...), a príjmom a výdajom potravín-surovín do kuchyne.
 • Firma KEMA doviezla novú umývačku riadu a začala s montážou kuchynského zariadenia, najmä preto, aby sa od zajtra, stredy 3. septembra, mohla vydávať dovezená strava.
 • A začali sme s montážou ostatných kuchynských strojov, s ktorou budeme zajtra pokračovať.

Ďakujem všetkým brigádnikom.

Ľ. Murárik

sobota 31. augusta 2013

V dnešnú sobotu, teda v posledný deň takých veľkých brigád, prišlo veľmi málo brigádnikov, okrem mňa p. L. Katriňák, P, Maas a A. Maasová, R. Nagy, p. Mihálová, Jovanovová, M. Máčajová, Dovičovičová, Valábková, B. Chynoranský a Bujnová. (Mená píšem vždy tak, ako sa napíšete do knihy dochádzky.) Ale aj tak sme spravili to, čo sme mali a mohli, aj keď sme boli poslední dvaja do 21.00h. „Veď krajšiu sobotu nepoznám, ako byť v kuchyni od 07.30h do 20.30h.“

Kedže nikto nám nedoniesol žiadne občerstvenie – malinovky, ako som vás prosil, tak sme si kúpili sami.

Vymaľovali sme okolie zárubne, samotné zárubne sme natreli na krásne sneho-bielo, v kuchyni steny sme maľovali 2x, v jedálni sa umývali stoličky, stoly a kuchynské stoly a my, čo „neposlúchame“, sme zasa na schodiskovej chodbe škrabali, zapucovávali a troška maľovali.

Ďakujem všetkým za prácu a aj tým drobcom, že celý ten čas poslúchali.

Ľ. Murárik

piatok 30. augusta 2013

Dnešný piatok nebol až taký brigádnický deň, ale robili sme len drobnosti, pričom si pani kuchárky okrem každodenného upratovania po firmách a nás brigádnikoch poumývali okná v kuchyni, v čom im pomáhala p. B. Mesíková, poupratovali v skladoch a popoludní im p. Sadovský vymaľoval jednu miestnosť. Dnes bol deň, keď sa dorobili takmer všetky vysprávky v kuchyni.

Pre tých, čo ešte neprišli na brigádu a tak asi nechcú vidieť na vlastné oči to, čo sa nám podarilo, tak tým som odfotil to hlavné. Pripomínam, „lepšie je raz vidieť na vlastné oči ako stokrát.....“ Ešte necelý týždeň máte šancu vidieť to, čo už len tak ľahko neuvidíte, a počuť náš komentár, ako sa to robilo, a iné... pretože v pondelok sa začne s montážou kuchynských strojov a testovaním všetkého, čo sa spravilo. Potom už nebude možné ísť do útrob kuchyne.

Ďakujeme,
Ľ. Murárik a P. Repáš

streda a štvrtok, 28. – 29. augusta 2013

V stredu 28. augusta sa zúčastnili brigády: Ľ. Murárik, D. Masná, M. Pistovčáková, P. Jakubcová, K. Bockaničová, R. Nagy, K. Vojtasová a p. Kráváriková – upratovali sme, škrabali steny, umývali okná a prenášali veci z jedálne do priestorov na prízemí.

Vo štvrtok 29. augusta prácou oslávili SNP pod vedením P. Bílika títo rodičia: J. Straka, Feješová, Lengyelová, Maas, Pavlovičová, Bellová, Jurkovičová, Posluch, Garajová, Garaj, s dvoma žiakmi, Katriňáková, Šaradin, Šmiľňák, Šmiľňáková, Karaptová, Jovanovová, Hronský, Chynoranský, Mydlová, Bíliková a Bujnová.

Počas tohto pre brigádnikov pracovno-štátneho sviatku sa spravilo kus poctivej práce, či už umytím všetkých okien a podlahy v jedálni, povysávaním novej dlažby v kuchyni, vynesením veľmi ťažkého (viď foto), 360 kg vážiaceho stroja, škrabaním stien na chodbe, alebo umývaním podlahy v ostatných miestnostiach na prízemí.

Super práca. Za OZ Vincentínum a hlavne za naše deti ďakujem všetkým brigádnikom.

Ľ. Murárik

utorok 27. augusta 2013

Dnes prišli brigádovať, teda okrem mňa (už mám konečne aj fotku, že niečo robím...), pp. Repáš, M. Pistovčáková, D. Masná, Pavlovič, R. Hodál a P. Bílik s chlapcami.

Dnes sme špárovali, maľovali časť chodby na prízemí, ale hlavne viac-menej škrabali, keďže čo sa namaľovalo včera, dopoludnia začalo opadávať, a tak sme dnes škrabali steny a, samozrejme, to najvyššie miesto medzi kuchyňou a prízemím nad schodmi, kde sa doposiaľ zrážala všetka para z kuchyne, pretože nebola funkčná stará vzduchotechnika.

Mamičky dnes mali, keďže boli dve, rozdelené úlohy – maľovanie a umývanie okien v miestnosti škrabka.

Všetko zatiaľ dopadlo dobre a zajtra pokračujeme.

Všetkým zúčastneným ďakujeme.

Ľ. Murárik

pondelok 26. augusta 2013

Dnes na začiatok nového týždňa sa pokračuje v rekonštrukcii kuchyne. V kuchyni je už vidieť, ako práce pokračujú, aj keď nie veľkým tempom, aké by si každý prial, ale čo už, aj taký je život.

Dnes nám prišli pomôcť brigádovať (teda okrem mňa a p. Repáša) aj M. Koteleš, P. Bílik so synom, J. Valachy, E. Jurkovičová, P. Maas, p. Mičko a Mičková, C. Šaradin a R. Nagy. Pretože v sobotu sme spravili to, čo sme mali robiť dnes, tzv. „jamo-sondy“ pre nové vodovodné potrubie, tak sme mohli pokračovať v zapucovávaní stien a v maľovaní.

V kuchyni sa to tiež pekne posunulo k lepšiemu a zajtra by mal byť už aj obklad dverí z jedálne do kuchyne a tým pádom už môžeme pomaly začať s upratovaním jedálne – teda toho všetkého, čo tam je. Vstup do kuchyne bude od zajtra cca na 1 deň obmedzený kvôli novej dlažbe.

Ďakujem aj dnes za účasť všetkým brigádnikom.

Ľ. Murárik

sobota 24. augusta 2013

Na začiatok sa chcem všetkým poďakovať za ochotu prísť brigádovať v sobotu 24. augusta do našej, resp. našich detí kuchyne. Účasť bola perfektná – kiežby bola vždy: pracovalo sa od 8. hodiny až do 20.30h, teda kto ako mohol.

Brigády sa zúčastnili: Ľ. Murárik, P. Repáš, M. Pavlovič, p. Feješová, p. Hronský a Hronská, p. Balog, p. Mičková a Mičko, P. Bílik, P. Zajíc, L. Katriňák, p. Bobrík, J. Pavluvčín, A. Ďurica a E. Ďuricová, M. Gura, S. Skalický, K. Vojsovičová, K. Vojtasová, p. J. Korindová a P. Korinda, M. Bílik a P. Maslen.

Spravilo sa kus práce vnútri a pretože nás bolo dosť, tak sme sa odhodlali isť kopať von, hoci to bolo v pláne na pondelok: dve jamy s rozmermi 1m x 1m x 1,5m do hĺbky medzi školskými budovami. Aj keď sa vodári sekli o cca 1 meter, keďže žiadna dokumentácia k tomu nie je, a kopali sa prakticky 4 jamy, tak sme to dokázali a v utorok sa môže vložiť nové vodovodné potrubie. Následne ho zasa musíme zakopať.

Touto prácou sme ušetrili dosť peňazí, ktoré by boli navýšením do už aj tak dosť napätého rozpočtu kuchyne, v porovnaní so situáciou, keby to mala robiť-kopať nejaká firma.

Ešte raz preto všetkým ďakujeme nielen za účasť na brigáde, ale aj za dobre vykonanú prácu.

Ľ. Murárik

piatok 23. augusta 2013

Na začiatok chcem poďakovať p. I. Brezániovej za to, že okrem toho, že prišla brigádovať, tak nám kúpila a doviezla 10 balení malinoviek. Taktiež ďakujeme mne neznámej mamičke, ktorá nám priniesla koláčiky, ktoré boli výborné a chutili aj chlapcom OBKLADAČOM... Ďakujeme a prosím, prihláste sa mi, ktorá to že mamička bola.

Dnes sme robili IBA do 21. hodiny a prišli pomáhať: „seba a p. P. Repáša už nepočítam, my sme tam už ako inventár“, I. Brezániová, M. Koteles, E. Jurkovičová, E. Lengyelová, L. Katriňák, S. Mičková, N. Mičko a P. Bílik.

Podarilo sa nám okrem iných prác dokončiť, vymaľovať a upratať miestnosť tzv. potravinovú (pozri foto ráno a večer). V pondelok si ju prevezme p. vedúca jedálne.

Zajtra v sobotu začíname zasa od 8. hodiny ráno a skúsime dokončiť na odovzdanie ďalšie dve miestnosti, ak nás bude dosť, a popritom povynášať ťažké stroje z chodby od hlavného vchodu do jedálne.

Čakáme na dodanie dverí vedúcich z kuchyne do jedálne, aby sme mohli uzatvoriť jedáleň a začať ju upratovať. Podľa prác (a dodania dverí) by sme mohli začať v utorok 27. augusta umývať jedáleň.

Ale múdrejší budeme v pondelok-utorok.

Kto by mal záujem, mohol by nám prísť pomôcť s vykopávaním kanálu (viď foto) v pondelok 26. augusta po 15. hodine. Rozmery sú 1 m x 1 m, do hĺbky 1,20 m, a to dvakrát. Zatiaľ sme na to dvaja, nutne to treba vykopať pre položenie nového potrubia na vodu... „Bez vody niet života“ a iná cesta a iný spôsob nie je.

Zatiaľ ďakujem všetkým účastníkom brigády.

Ľ. Murárik

štvrtok 22. augusta 2013

Dnes prišli pracovať okrem mňa a P. Repáša P. Bílik, J. Šabo, J. Mesík a J. Pavkučík – snáď som to dobre vylúštil, inak pardon a opravte ma.

Dnes sme pracovali až do 22.00 hod. Zajtra v piatok zasa začíname od 08.00h a už môžeme prvú miestnosť začať maľovať.

Inak nás čakajú ešte ďalšie 3 miestnosti na prízemí – drobné dorábky, aby sme ich mohli vymaľovať a potom upratať.

Ale ak vás príde viac zajtra v piatok či v sobotu 24. augusta, tak to bude super.

Ďakujem zúčastneným za prácu.

Ľ. Murárik

streda 21. augusta 2013

Výzva od jedného z rodičov – Matúša Polláka

Najskôr vďaka tým, čo prišli.

Chcel by som informovať hlavne tých, ktorí by mali čas a chuť, resp. obetujú sa v Bohumilej činnosti = s pomocou v kuchyni:

Dnes som sa tam bol podvečer pozrieť a boli tam len 2 najväčší ťahúni úplne sami (Peťo Repáš a Ľubomír Murárik + Peter Bílik)!!!

Ide o to, že tento týždeň treba chlapov, ktorí by vedeli pomôcť robiť vysprávky omietok pred maľovaním... POZOR!! Je to v miestnostiach na prízemí, čo je zázemie kuchyne, a nemusí to byť vôbec profesionálne!! Zajtra vo štvrtok po robote by bolo treba SÚRNE zopár chlapov, piatok by bolo tiež fajn a v sobotu určite!

Tieto tri termíny treba ZABRAŤ a rýchlo pripraviť steny a stropy a potom šup maľovať. Budúci týždeň by mal byť už väčšmi o domaľovaní a najmä o čistení.

SLEDUJTE naďalej túto webstránku.

Matúš Pollák

Správa za pondelok, utorok a stredu

A k veci: od pondelka 19. augusta do dnešného dňa, stredy 21. augusta, prišli brigádovať len dve osoby okrem mňa a p. Repáša. Neviem, asi sme si (Murárik a Repáš) sprivatizovali túto školskú kuchyňu alebo... čo sa deje, keď nik nemá záujem prísť pomôcť, teda samozrejme okrem tých, čo už boli „aspoň“ raz pomáhať. Takto ukončenie rekonštrukcie kuchyne nestihneme.

Momentálne ešte nemáme zapucované všetky vybúrané diery a potom to treba vymaľovať, takže začatie upratovania, ak ste mali v pláne, bude len také strašne pozvoľna. Zatiaľ stále potrebujeme mužské sily. Aj dnes sme skončili po 21.30 hod.

Ľ. Murárik

utorok 20. augusta 2013

Na zajtra, stredu 21. augusta od 16.00h poprosíme všetkých, ktorí môžu prísť, príďte brigádovať. Musíme namontovať digestor do kuchyne s pomocou odbornej firmy, oškriabať pár stien a začať maľovať.

Pripomíname, že každý deň sa pracuje až do 22. hodiny, takže ak môžete, príďte každý deň aj po 17. hodine podľa vašich možností.

V sobotu 24. augusta od 08.00 hod príďte taktiež – až do začiatku školského roku musíme brigádovať, ale už len drobné práce spojené s upratovaním.

Poprosím aj mamičky, aby prišli už od piatku 23. augusta popoludní – už sa začne s umývaním-upratovaním. Poprosíme, doneste si nejaké čistiace potreby.

Ľ. Murárik
(0903 185 973)

sobota 17. augusta 2013

V piatok 16. augusta prišli brigádovať pod vedením Š. Valentína S. Sádovský, J. Valko, M. Sabo a J. Sabo.

V sobotu 17. augusta prišli brigádovať pod mojím vedením K. Vojtasová, P. Sabová, K. Bagin, M. Bagin, A. Marková, M. Mačaj, J. Straka, P. Smilňák, S. Skalický, Ľ. Katriňák a P. Repáš.

Počas oboch dní sa veľa spravilo a kiežby bola účasť stále aspoň taká.

Všetkým zúčastneným ďakujem za ich prácu.

Ľ. Murárik

štvrtok 15. augusta 2013

Dnes sme pracovali okrem elektrikárov ja s p. P. Repášom a poobede prišla aspoň jedna brigádnička p. L. Bujnová s dvoma deťmi, tak pomaly zapucovávali. Ďakujem im za pomoc.

Ľ. Murárik

streda 14. augusta 2013

Práce pokračujú síce pomaly, ale predsa.

Napriek našej výzve či už tu na stránke, resp. @ alebo sms, okrem uvedených rodičov nik iný neprišiel, takže robíme, čo sa dá.

V pondelok 12. augusta 2013 boli brigádovať páni Repáš, Jakubec, Sádovský a Vítek.

V utorok 13. augusta 2013 páni Repáš, Murárik a J. Volko.

V stredu 14. augusta 2013 páni Repáš, Murárik, Skalický a pani K. Šolcová.

Opätovne vás prosíme, príďte pomôcť, potrebujeme na každý deň (okrem nedelí, samozrejme) každého, je tu kopu roboty, ale už nie ťažkej, tú už sme ako-tak zvládli.

BRIGÁDY

 • v piatok 16. augusta 2013 cca. od 08.00 hod musíme hlavne vymaľovať sadrokartónový strop kuchyne...
a od 16.00h do 17.00h bude firma montovať veľký digestor, s ktorým im treba pomôcť, keďže sa ešte nachádza vo vchode školy a na vynesenie treba viac chlapov.
V piatok to bude organizovať p. Valentín (0911 509 775).
 • v sobotu 17. augusta 2013 cca od 08.00h do cca 17.00h alebo podľa vašich možností sa bude brigádovať, a to škrabanie stien, zamurovávanie otvorov okolo nových potrubí.
A v sobotu tam už budem ja (0903 185 973).
Ľ. Murárik

sobota 10. augusta 2013

Dnešný deň bol takmer ako každá sobota brigádnický. Na našu výzvu prišli pomôcť: ja a páni P. Repáš, L. Katriňák, R. Nagy, C. Šaradin, M. Bobrík, Lendel, Koteles a A. Goliaš.

Dnes bola hlavná montáž sadrokartónového stropu a pre nás brigádnikov to bolo o upratovaní, vynesení sute, troche búrania a zamurovaní-zapucovávaní otvorov po vodároch a elektrikároch.

Ľ. Murárik

štvrtok 8. augusta 2013

Práce na rekonštrukcii kuchyne nám pekne napredujú. Rozvody vody, odpadov, elektriny, plynu a vzduchotechniky sú už v hornej časti kuchyne dokončené. Nasledujú práce na sadrokartóne, dlažbe a obkladoch, aby sme potom mohli vymaľovať a nainštalovať kuchynské zariadenia.

Preto vás pozývam na brigádu túto sobotu 10. augusta 2013 od 8:00 do večera, kde budeme pripravovať priestory kuchyne:

 • Oškrabať starú farbu zo stien
 • Vybrať starú zárubňu
 • Dosekať tehly a obklady trčiace zo stien
 • Dobúrať otvory pre roštové vpuste
 • Na záver vyčistiť priestor kuchyne

To znamená, že bude dosť roboty aj pre brigádničky, ako aj pre brigádnikov.

Ak budete môcť prísť, tak sa mi, prosím, ozvite čo najskôr.

S pozdravom,

Peter Repáš
0903 136564

piatok 2. augusta 2013

Včera a dnes, teda vo štvrtok a piatok, 1. – 2. augusta, sa taktiež pokračovalo v prácach a stihlo sa spraviť niekoľko vecí (viď fotogaléria).

Tento víkend si necháme troška oddych aspoň na chvíľu, aby sme všetci nabrali silu do ďalšej práce, ktorá nás bude čakať v nasledujúce dni.

Dúfam, že prídete na brigády. Už v pondelok 5. augusta od 8. hodiny vás očakávame, keďže treba dorábať niektoré veci, ktoré sa vynárajú postupne a treba ich riešiť priebežne:

 • drobné búracie práce
 • práca s karbobrúskou
 • odpratanie drobnej sute počas prác firmy
 • a iné drobnosti..... ale dôležité, takže žiadna ťažká práca – tú sme snáď už spravili všetku.

Vaša účasť bude vítaná.

Ďakujem,
Ľ. Murárik

streda 31. júla 2013

Včera v utorok 30. júla sme v kuchyni pracovali: ja a pp. M. Pavlovič a B. Vitek – síce boli len do 12.00h, ale aj tak spravili kus práce. Doviezlo sa tiež potrubie na vzduchotechniku.

Dnes v stredu 31. júla 2013 sme boli znova traja: okrem mňa pp. M. Pavlovič a R. Nagy taktiež doobeda, samozrejme podľa možností, a ja – keďže „sa doma nudím“ – som bol oba dni do 19.00h spolu s pracantmi zo Žiliny, ktorí nám robia odpad a vodoinštaláciu.

Namontoval sa kus potrubia na novú vzduchotechniku a časť bola vytiahnutá lanami na strechu.

Vodári pokračovali montovaním potrubia na teplú a studenú vodu a taktiež sa začali práce na potrubí k novým radiátorom do kuchyne.

Do piatku by malo byť vodovodné potrubie v kuchyni hotové a potom už budú dorábať-montovať na prízemí.

Dnes sa zastavil aj jeden rodič, ktorý by prerobil pravdepodobne „videovrátnikom“ komplet spojenie medzi vedúcou jedálne, kuchyňou a vchodom pre zásobovanie a výdaj stravy pre iných stravníkov.

Som už teraz zvedavý, nakoľko zajtra tam nebudem, ale v piatok to skontrolujem a dám vám vedieť.

Kedže dnes je posledný deň v tomto mesiaci, tak štatistiku som uzatvoril s takýmto výsledkom:

 • 51 rodičov prišlo aspoň raz brigádovať
 • 130-krát sa prišlo na brigádu
 • 675 hodín sa celkovo odpracovalo

Dúfam, že v mesiaci august to bude aspoň tak dobré, ak nie LEPŠIE.

Ľ. Murárik

Výzva – utorok 30. júla 2013

Obraciam sa na vás – rodičov so žiadosťou o pomoc pri rekonštrukcii telefonického spojenia v rámci kuchyne, ktoré sa pri rekonštrukčných prácach nedopatrením znefunkčnilo, resp. nebolo skompletizované.

Ide o to, že vedúca kuchyne potrebuje v rámci kuchyne, jedálne a zadného vchodu do objektu skladov telefonicky kontakt (videovrátnik), a to s výdajňou stravy v jedálni pre žiakov a spätne, a taktiež dosah na výdaj stravy pre iných (ako je materská škôlka) a kvôli príjmu potravín od subdodávateľov.

Kto by mohol alebo vedel spraviť, pomôcť, resp. má možnosť skontaktovať nás s firmou, ktorá by to vedela spraviť teraz, pokiaľ robíme tzv. „hrubé práce“, za veľmi prijateľnú sumu, nech sa mi ozve:

Ľ. Murárik, 0903 185 973
lubomir.murarik@gmail.com

Ďakujem.

pondelok 29. júla 2013

Troška štatistiky:

Pretože sa končí mesiac JÚL, tak vás chcem informovať, že od 5. júna 2013, keď začali pripravné práce, až do 29. júla 2013 prišlo do kuchyne pracovať-brigádovať 50 rodičov, pričom sme tam boli 124-krát a odpracovali sme celkovo 642,5 hodiny. Vďaka knihe dochádzky to všetko máme zaevidované. (Samozrejme, že nerátam seba a p. Repáša, teda našu prítomnosť pri inej než pracovnej-brigádnickej činnosti, lebo to by sme sa nedorátali, veď sme tam takmer každý deň.)

Dnes v pondelok 29. júla 2013 sa pokračovalo v rozbehnutých prácach, pričom vodári spravili odpadové potrubie už na 97 percent, elektrikári začali už s prácami na namontovaní elektrických skriniek a kabeláže a plynári prišli a zvarili nové potrubie. Taktiež dnes doviezli časť novej vzduchotechniky.

Kto by mal chuť a čas, mohol by prísť od 08.00h či už zajtra, v utorok 30. júla 2013, alebo v stredu 31. júla 2013 – treba vyniesť suť do kontajnera.

Ďakujem za účasť.

Ľ. Murárik

sobota 27. júla 2013

Dnes sa nad očakávanie podarila brigáda, hoci za účasti „IBA 6“ rodičov, a to pod vedením p. L. Katriňáka prišli pp. Bujnová, Valent, Sádovský, Hodál a Jovanov a podarilo sa im spraviť veľmi veľa práce, hoci som im dal práce nad nad nad hlavu, ale všetku spravili, za čo im veľmi pekne ďakujem a dúfam, že aj vy...?

Spravili:

 • vybúrali staré priečky v miestnosti starej vzduchotechniky a nebyť už plného kontajnera, tak by aj všetka suť bola preč
 • odstránili staré kanalizačné potrubie
 • odstránili posledný radiátor z kuchynskej vetvy
 • prehĺbili kanál na potrubie
 • vyniesli nový kotol z prízemia do jedálne
 • upratali-pozametali miestnosti
 • odviezli staré železo do zberu

To je všetko, čo sme s malou dušičkou dúfali, že niekto príde a aspoň niečo z toho spraví, a títo rodičia to dokázali spraviť, dokonca v tých teplotách, čo dnes boli vonku – okolo 35 °C, vo vnútri určite tak okolo 45 °C a v prachu. Všetko, čo bolo treba – perfektná práca. ĎAKUJEME VÁM.

Ľ. Murárik

piatok 26. júla 2013

Včera a dnes bol naliaty poter, ktorý musí zrieť do utorka a úplne vyzrie vo štvrtok.

Vodári pokračovali na montáži odpadových rúr a elektrikári si pripravovali vodiace lišty na elektrické rozvody – všetko na prízemí, keďže v kuchyni sa lial a spádoval poter.

Včera bol dovezený nový veľký kotol do kuchyne.

Zajtra v sobotu 27. júla 2013 od 8:30 plánujeme brigádu, takže vaša účasť by bola vítaná.

V pondelok sa bude pokračovať v prácach hlavne na prízemí – voda, elektrina.

Pekný víkend a dúfame, že prídete pomôcť v sobotu.

Ďakujeme.

Ľ. Murárik

piatok 23. augusta 2013

Na začiatok chcem poďakovať p. I. Brezániovej za to, že okrem toho, že prišla brigádovať, tak nám kúpila a doviezla 10 balení malinoviek. Taktiež ďakujeme mne neznámej mamičke, ktorá nám priniesla koláčiky, ktoré boli výborné a chutili aj chlapcom OBKLADAČOM... Ďakujeme a prosím, prihláste sa mi, ktorá to že mamička bola.

Dnes sme robili IBA do 21. hodiny a prišli pomáhať: „seba a p. P. Repáša už nepočítam, my sme tam už ako inventár“, I. Brezániová, M. Koteles, E. Jurkovičová, E. Lengyelová, L. Katriňák, S. Mičková, N. Mičko a P. Bílik.

Podarilo sa nám okrem iných prác dokončiť, vymaľovať a upratať miestnosť tzv. potravinovú (pozri foto ráno a večer). V pondelok si ju prevezme p. vedúca jedálne.

Zajtra v sobotu začíname zasa od 8. hodiny ráno a skúsime dokončiť na odovzdanie ďalšie dve miestnosti, ak nás bude dosť, a popritom povynášať ťažké stroje z chodby od hlavného vchodu do jedálne.

Čakáme na dodanie dverí vedúcich z kuchyne do jedálne, aby sme mohli uzatvoriť jedáleň a začať ju upratovať. Podľa prác (a dodania dverí) by sme mohli začať v utorok 27. augusta umývať jedáleň.

Ale múdrejší budeme v pondelok-utorok.


streda 24. júla 2013

Dnes sme, žiaľ, boli poskromne na brigáde, a to ja (Ľ. Murárik), p. P. Repáš, p. R. Nagy a p. Lesáková.

Dnes sa nám aj pri takej malej účasti podarilo čo-to urobiť s nasadením všetkých našich síl a ako som dnes celé popoludnie hovoril: „Zbíjačku nechcem vidieť najmenej pol roka!!“

Každý sme mali tú svoju prácu, p. R. Nagy síce len pár hodín, ale prišiel pomôcť a pomohol p. P. Repášovi pri odstraňovaní časti z komína, zväčšovaní otvoru pre novú vzduchotechniku a odnášal suť, ja som robil celý deň so zbíjačkou otvory podľa požiadaviek elektrikárov, vodárov a vynášal suť a, samozrejme, p. Lesáková prišla podľa dohody na celé popoludnie a vynášala odpad do kontajnera a zachránila nás pred celkovým upratovaním, za čo jej ďakujeme, lebo sme toho mali od rána až-až.

Na sobotu je plánovaná brigáda od 08.30 hod. a bude ju zastrešovať p. L. Katriňák (0903 205 315), pričom treba odrezať radiátor v jedálni (je označený farbou), vybúrať uvedené steny na prízemí, odviezť železo, liatinu, meď a radiátor z jedálne do zberných surovín, vyniesť suť a dorobiť, resp. prehĺbiť kanál na potrubie, čo je v miestnosti, škrabky pod oknami v strede...

Dúfam, že bude lepšia účasť ako dnes. P. L. Katriňákovi držím palce. Snáď sa vám to podarí spraviť.

Ľ. Murárik

utorok 23. júla 2013

Včera v pondelok a dnes si firma doviezla materiál (viď foto), pripravila podlahu a náradie na naliatie poteru, taktiež ďalšia firma začala s montážou odpadových rúr (foto), a rovnako dnes boli dovezené nové radiátory (foto), ktoré budú namontované v kuchyni.

Na zajtra, utorok 24. júla 2013, by sme potrebovali niekoľko brigádnikov od 08.00h, resp. aj poobede na dorobenie a úpravu niektorých vecí: vŕtanie ešte niekoľkých otvorov v podlahe, vybúranie ešte časti z druhého komína, odstránenie zvyšku plechu vzduchotechniky pod stropom a začatie búrania priečok v miestnosti starej vzduchotechniky na prízemí a, samozrejme, vypratanie sute a vyčistenie podlahy.

Takže kto môže, nech príde a pomôže, budeme radi.

sobota 20. júla 2013

Dnes sme od rána od 08.00h do 16.30h pracovali-tancovali podľa zvuku príklepových vŕtačiek (6 ks).

Takto nejako – pozrite fotogalériu (popisky čítajte v ľavom dolnom rohu po kliknutí na fotku) – sme pracovali a aj, samozrejme, spravili to, čo bolo potrebné.

Bolo nás 14, a to okrem mňa aj páni P. Repáš so synom, Ľ. Schramko, R. Nagy, M. Bobrík, Ľ. Katriňák, pani Lesáková („ktorá pracovala za troch!!!“ – za čo jej veľmi pekne všetci prítomní chlapi ĎAKUJEME), páni Gerber, M. Gura, P. Maas, S. Skalický, R. Belka a P. Bílik.

V pondelok už príde firma, ktorá začne robiť poter. Podľa potreby dám vedieť v priebehu týždňa, ako to vyzerá.

Zatiaľ ďakujem všetkým prítomným, ktorí sa zúčastnili dnešnej brigády.

Ľ. Murárik

piatok 19. júla 2013

Dnes, teda v piatok 19. júla 2013 od 12.00h do 18.00h, hoci len dvaja – pán R. Nagy za 5.C a ja (Ľ. Murárik) za 1.A (konečne po dovolenke), sme robili predprípravu na zajtrajšok, teda na sobotu 20. júla 2013, a takýto je výsledok: fotogaléria

sobota 13. júla 2013

Predovšetkým sa chceme poďakovať všetkým, ktorí si našli v sobotu 13. júla 2013 čas a urobili zase kus práce.

Tím ľudí od projektu a realizácie sa stretli v pondelok 15. júla, kde sa dohodol nižšie uvedený postup prác.

Preto vás znovu pozývame na brigádu v sobotu 20. júla od 8:00 do 18:00.

Bude sa robiť:

>>> viď fotogaléria z kontrolného dňa (piatok 19. júla 2013)   (popisky čítajte v ľavom dolnom rohu po kliknutí na fotku)

 • Búranie poterov
 • Búranie prierazov pre nové potrubia ...
 • Búranie priečky (komín)
 • Sekanie drážok do stien pre vodoinstalacie
 • Maľovanie železnej nosnej konštrukcie strechy
 • Škrabanie starých farieb zo stien
 • Vynášanie stavebného odpadu do kontajnera
 • Zaverečné zametanie – príprava na nový poter

Prosíme všetkých, aby si našli čas a prišli pomôcť. Za doposiaľ vykonanú prácu vám všetkým, ktorí sa akokoľvek zúčastňujete na prácach v našej kuchyni, patrí vďaka.

Ďakujeme.

Peter Bílikpredseda OZ
0905 564 851
peter.bilik@gmail.com

Peter Repáškoordinátor
0903 136 564
peter.repas@unicredit.eu
repaspeter@gmail.com

piatok 12. júla 2013

Rekonštrukcia kuchyne sa krásne rozbehla a zatiaľ sa nám podarilo takmer všetko, čo sme mali v pláne. Informácie o rekonštrukcii naďalej budeme publikovať aj na tejto stránke.

Aby sme ešte dokončili všetky potrebné prípravné práce a od pondelka 15. 7. mohli nastúpiť jednotlivé profesie, rozhodli sme sa zorganizovať ešte jednu brigádu.

Pozývame vás preto na brigádu v sobotu 13. júla 2013 v čase od 8:00 do 17:00.

Doteraz bol strhnutý podhľad, rozbitá väčšina poterov a omietok. Takže sa budú sekať omietky, dokončí sa búranie poterov a vybúra sa jeden kanál. Takisto treba vypratať aj posledné miestnosti na prízemí, kde sa budú robiť nové rozvody plynu, elektriny, kúrenia, vody a kanalizácie.

Prosím vás o spätnú väzbu – len tí, čo môžu prísť. Ak prísť nemôžete, neposielajte zbytočne mail...

Ďakujeme pekne.

Peter Bílik, Peter Repáš

streda 3. júla 2013

Aj dnes sme pracovali ako včeličky v zostave:

 • doobeda p. R. Nagy, S. Mesároš, C. Šaradin a ja (Ľ. Murárik)
 • poobede nastúpili na brigádu p. P. Bílik so synom, p. P. Repáš so synom a p. P.Hoťka, a tuším som tam bol aj ja.

Dnes to bolo veľmi náročné, lebo všetko padalo zo stropu, boli sme skôr unavení a strašne zaprášení a dokonca aj kontajner sme naplnili doplna, a tak sme skončili o 18.00h, t. j. o hodinu skôr ako vždy.

Zajtra tých z vás, kto príde, čaká hlavne odpratávanie sute a pokračovanie v práci na odstránení starého stropu.

PS: Pretože ja dnes končím a idem na dovolenku, tak vás všetkých poprosím nevolať mi, ale volajte p. Petrovi REPÁŠovi (0903 136 564), repaspeter@gmail.com, ktorý to od zajtra organizuje a hlavne má kľúče od kuchyne, aby ste mohli prísť.

Držím mu palce a vám všetkým ĎAKUJEM za doterajšiu spoluprácu a teším sa, keď sa vrátim, ako pokročíte, a samozrejme znova sa pripojím.

utorok 2. júla 2013

Dnešného dňa sa prác na rekonštrukcii kuchyni zúčastnili doobeda p. Ľ. Murárik, R. Hodál, R. Nagy a C. Šaradin.

Poobede došla troška väčšia brigáda v počte Ľ. Murárik + 10 pp. M. Pavlovič, K. Posluch, P. Repáš, M. Gura, S. Lesáková, A. Galková, M. Galko, P. Hoťka, P. Balun a R. Buzinkay. Spravilo sa veľa práce, za čo všetkým ďakujeme a samozrejme aj obetavým mamičkám za pomoc alebo aj za dobré koláčiky.

Dnešného dňa sa mal po 16:00 hod. odvážať kovový odpad do zberných surovín, ale keďže to nevyšlo z dôvodu objednanej firmy, tak sme sa dohodli s inou firmou na termín: sobota 6. júla 2013 o 11:00, keď pristaví kontajner a naložíme ho už pripraveným železným odpadom.

Zajtra, t. j. v stredu 3. júla 2013, sa chceme pokúsiť strhnúť ten medzistrop a odstrániť pomocou karbobrúsok ešte kus starej vzduchotechniky. Kto má chuť a karbobrúsku, je vítaný od 9. hodiny až do 19. hodiny ako zatiaľ každý deň.

pondelok 1. júla 2013

Dnešný deň bol omnoho slabší v účasti a dokonca aj niektorí, čo sa prihlásili, na brigádu neprišli, a tak dnes doobeda pracovali páni R. Nagy, R. Hodál (ktorý prišiel so synom) a ja, Ľ. Murárik. Po 15.00 hod. sa pridali P. Repáš, M. Pavlovič a P. Bílik, takže sme toho veľa nespravili, ale aj tak veľmi pekne ďakujeme tým, čo prišli.

Zároveň všetci, čo sme pracovali, veľmi pekne ĎAKUJEME p. Čipákovej z triedy 1.A, ktorá nám priniesla veľmi chutné „slimáčiky“.

Na zajtra, utorok 2. júla 2013, by sme potrebovali zopár brigádnikov od 9. hodiny ráno, ale hlavne po 16. hodine, keďže prídu zo zberných surovín po odpad – železo a potrebujeme ho naložiť. Tí, čo prídu, poprosím, nech si prinesú (ak majú) zbíjačku resp. karbobrúsku.

piatok 28. júna 2013

Na vypratávaní jedálne, kuchyne a chodby na prízemí pracovali Ľ. Murárik, P. Bílik, R. Hodál, A. Maasová, M. Wirth, M. Pavlovič, S. Lesáková, K. Jánošová, K. Nagyová, R. Nagy, P. Pitoňák, D. Mihálová, K. Brhlová, B. Hatinová, M. Hedera, R. Buzinkay.

sobota 15. júna 2013

Na prvej brigáde pri odstraňovaní potrubia z miestnosti centrály vzduchotechniky pracovali P. Bílik, P. Repáš, Š. Hodál, L. Katriňák a Ľ. Murárik.